FII BUN SI DARUIESTE, FII MILOSTIV SI AJUTA, ASA TE VEI ASEMUI CU DUMNEZEU

Viața parohiei Aprilie 1, 2020

"FII BUN ȘI DĂRUIEȘTE, FII MILOSTIV ȘI AJUTĂ, AȘA TE VEI ASEMUI CU DUMNEZEU! "

Parohia " Sf Iulian din Tars" desfășoară în această perioadă o activitate filantropică, prin care dorește să fie alături de enoriașii parohiei, în special de cei mai în vârstă, bolnavi și singuri.

Începând de astăzi cu ajutorul lui Dumnezeu și sprijinul unor prieteni ai parohiei am reușit să pregătim un număr de 200 de pachete cu alimente, care au fost distribuite enoriașilor de un grup de studenți voluntari. Dorim să continuăm această campanie de solidaritate și în perioada următoare, rugându-vă să ne sprijiniți financiar pentru procurarea de alimente.

Donațiile dumneavoastră pot fi depuse în contul parohiei, deschis la Banca Transilvania, Cont IBAN : RO81BTRLRONCRTOP32618301.

Având credința că jertfa dumneavoastră este plăcută lui Dumnezeu, îl rugăm pe Hristos Domnul să vă dăruiască sănătate, spor în casă și-n credință.

Pr. paroh, Florin Chirilă

Citește alte articole despre: FII BUN