Un Ghiozdan cu rechizite la început de an școlar

Activități Septembrie 11, 2019

Sărbătoarea Nașterii Maicii Domnului este prima sărbătoare din noul an bisericesc. Bucuria acestei mari sărbători a fost trăită cu o mare intensitate de către credincioșii parohiei noastre care s-au implicat in Campania noastră “Un Ghiozdan cu rechizite la început de an școlar”.Astfel mai mulți copii din mediul rural, din satele Minzatesti și Coada Stâncii au primit ghiozdane cu rechizite și o icoana cu Sf.Mc. Iulian din Tars -patronul spiritual al parohiei noastre. Parintele Paroh Florin Chirila s-a rugat împreuna cu cei prezenți pentru binecuvântarea noului an școlar citind la finalul Sfintei Liturghii rugăciunile de binecuvântare a noului an școlar . Copii au fost invitați in parcul bisericii unde au servit pizza și suc.Multumim tuturor susținătorilor care ne-au ajutat sa ducem la bun sfârșit aceasta campanie.Rugam pe Mântuitorul Hristos-Învățătorul sa dăruiască tuturor elevilor înțelepciune , reușite la examene și spor la toate Învățăturile predate in noul an!

Citește alte articole despre: gheozdan