Revedere la început de an

Activități Ianuarie 10, 2022

Acum, la început de an, părintele Paroh Florin Chirilă, de la parohia ,,Sf. Iulian din Tars" din Campusul studenţesc ,,Tudor Vladimirescu" , a avut o întâlnire cu preşedinţii organizaţiilor studenţeşti
 din Universitatea Tehnică ,,Gheorghe Aschi", Iaşi.
După rostirea rugăciunii, Pr. Florin Chirilă a adresat mulţumiri celor prezenţi pentru implicarea în proiectul: Donează sânge ,,De la inimă, la inimă".
Pe parcursul întâlnirii, au fost discutate mai multe proiecte, pe care dorim să le desfăşurăm în noul an:
- 24 Ianuarie  ,,Ziua Unirii Principatelor Române";
- Alegerile pentru consiliul şi comitetul parohial;
- ,,Nu suntem indiferenţi de spaţiul verde dintre cămine";
- Pelerinaj  ,,Pe urmele sfinţilor nemţeni";
-,,Dăruind vei dobândi"-daruri oferite copiilor care se nasc la cele două maternităţi din Iaşi, la sărbătoarea Învierii Domnului;
-,,Studenţii vin în ajutorul viitorilor studenţi"
Unele propuneri au venit din partea domnilor Ioan Ursache, reprezentatul studenţilor în consiliul de administraţie a universitaţii noastre, Tudoriu Stelian-Ioan, Mărginean Andrei.
Vă dorim un an nou binecuvântat tuturor, studenţilor spor şi ajutor la examene, sănătate, bucurii şi vă aşteptăm să fiţi alături de noi!

Citește alte articole despre: Revedere în noul an