Moment festiv !

Viața parohiei Iunie 9, 2018

În această zi am avut bucuria de a avea in biserica noastra promotia 1969-1973 a facultatii de Hidrotehnica din cadrul Universității "Gh. Asachi", Iași, careau dorit să aducă mulțumire lui Dumnezeu pentru tot ceea ce au primit și să-și amintească de colegii lor care nu mai sunt în această lume. La biserica noastră s-a săvârșit Slujba de mulțumire și Slujba de pomenire pentru cei adormiți, iar la final, fiecare participant a primit Acatistul Sf. Mc. Iulian și iconița sfântului, ca amintire de la biserica studenților. Cu lacrimi în ochi ei și-au adus aminte de anii studenției, de profesorii lor, de colegi, de campusul studențesc.

Ne rugăm lui Dumnezeu să le dăruiască sănătate și toate cele de folos și îi așteptăm la aniversarea celor 50 de ani de la absolvire.

Citește alte articole despre: moment festiv