Moment aniversar. 5 ani de la Sfințirea Bisericii!

Viața parohiei Octombrie 13, 2023

„Această casă Tatăl a zidit-o; această casă Fiul a întărit-o; această casă Duhul Sfânt a înnoit-o, a luminat-o şi a sfinţit sufletele noastre“.
        Cu ajutorul lui Dumnezeu, astăzi, se implinesc 5 ani de l-a sfintirea bisericii noastre. Îi mulțumim lui Dumnezeu pentru darurile revărsate asupra enoriasilor parohiei noastre și asupra tuturor credincioșilor. Îl rugăm pe Milostivul Dumnezeu sa dăruiască tuturor ctitorilor, colaboratorilor și miluitorilor acestui Sfânt locaș sănătate,  liniște, bucurii duhovnicești și mântuirSa dăruiască Dumnezeu iertare de păcate și odihna veșnică credincioșilor, ctitorilor si miluitorilor adormiți întru nădejdea Învierii!
Alese mulțumiri îi aducem și părintelui paroh Florin Chirila pentru osteneala depusă în tot timpul pentru construirea, înfrumusețarea bisericii și conducerea turmei încredințate pe calea mântuirii.
Dăm Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Citește alte articole despre: sfintire