Masa Bucuriei 2024

Viața parohiei Mai 19, 2024

La sărbătorirea a 20 de ani de la începerea lucrărilor de zidire a bisericii noastre, implicarea administratorilor căminelor studențești din Campusul Studențesc ,,Tudor Vladimirescu" Iași a fost răsplatită prin oferirea unei Diplome de Recunoștința, din partea Părintelui Paroh Florin Chirila.

In cadrul Sfintei Liturghii au fost pomeniți profesorii, studenții și ostenitorii Universității Tehnice și a Campusului ce ii aparține adormiti intru nadejedea Invierii. La sfârșitul Sfintei Liturghii atât administratorii cât și studenții au fost invitați de către comitetul parohia să participe la,, Masa Bucuriei".

Astfel, cu binecuvântarea Părintelui Paroh, în ziua de duminica și-au unit energia și bună dispoziție profesorii, administratorii și reprezentanți studenților de la Universitatea ,,Gh. Asachi" Iași împreună cu personalul colaborator al parohiei, petrecând astfel câteva ore pline de bucurie. Activitatea a avut loc la zona de Agrement Ciric, fiind unul dintre evenimentele ce aduc împreună studenții și membrii parohiei.

Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru activitățile desfășurate și Îl rugăm să reverse asupra studenților și ostenitorilor binecuvantare și ajutor pentru a obține rezultate bune în sesiunea ce urmează!

Citește alte articole despre: Masa bucuriei