Dăruind vei Dobandi ediția a X-a

Activități Decembrie 7, 2023

Cu ajutorul lui Dumnezeu anul acesta parohia noastră a organizat cea de-a X-a ediție a proiectului "Dăruind vei Dobandi". În sala mare a Teatrului Național din Iași atmosfera magică a fost întreținută de Corul Marii Uniri și Corul Tronos al Patriarhiei Române. Cadrul festiv al serii a fost întregit de prelegerea susținută de Pr. Prof. Constantin Necula care a avut ca tema "Sa fim prietenii Sfantului Nicolae".

Alături de publicul prezent au fost autoritățile locale și centrale precum și domnul Ciprian Olinici-ministrul secretar de stat și doamna Corina Crețu-comisar european. La finalul serii părintele Florin Chirila-coordonatorul proiectului, a mulțumit tuturor participanților și mai ales sponsorilor care au sprijinit și vor sprijini în continuare activitățile sociale, culturale și filantropice organizate de către parohia noastră.

Citește alte articole despre: Dăruind vei dobandi tronos