CREDINTA, INIMA SI SUFLETUL

Activități Decembrie 16, 2019

Astăzi,  15  decembrie, am avut bucuria de a-i avea in mijlocul nostru,la invitația părintelui paroh Florin Chirila, pe distinșii profesori Grigore Tinica și Ion Poeata care au susținut conferința “Credința, inima și sufletul” . In cadrul conferinței au fost abordate cele trei mari teme din mai multe perspective. In vindecarea diferitelor afecțiuni cardiovasculare și neurologice un rol deosebit îl au Prevenția bolii dar și profesionalismul cadrelor medicale. Credința având o importanta majoră în procesul de recuperare și vindecare.
“Majoritatea studiilor afirma ca reactivitatea cardiovasculară precum și alte răspunsuri cardiovasculare sunt mai sănătoase ( risc scăzut pentru boli cardiovasculare) la pacienții care sunt influențați de Religie/Spiritualitate ...” prof. Dr. Grigore Tinica.
Cei doi invitați au primit ca semn de recunoștință și aleasa prețuire, din partea părintelui paroh câte o icoana cu Maica Domnului iar cei prezenți au primit in dar “ Viața și Acatistul Sfântului Mucenic Iulian din Tars”.

Citește alte articole despre: Credință