Moment de binecuvântare asupra studenţilor de la Facultatea de Arhitectură şi Facultatea de Textile şi Pielărie

Viața parohiei Decembrie 8, 2015

Într-o atmosfera înfrumuseţată de luminiţele bradului de Crăciun, marţi 8 decembrie a fost săvârşită slujba Aghesmei mici de către părintele paroh Florin Chirilă şi părintele Ioan P. Astfel la slujba au participat studenţii celor două facultăţi cărora s-au alăturat reprezentanţi ai Universitaţii ,,Gh. Asachi,, în persoana domnului prodecan Conf.Dr.Costică Sava , domnul Bogdan Budeanu director al Direcţiei de Servicii Studenţeşti,reprezentanţi ai Ligilor studenţeşti şi doamna administrator a celor două cămine. În cuvântul de învăţătură, părintele Florin i-a îndemnat pe studenţi să înveţe şi să-i respecte pe părinţi care i-au născut şi i-au crescut şi pe cei din jurul lor colegi, profesori şi semenii lor. De-asemeni nu au fost uitaţi acei tineri care şi-ai pierdut viaţa în accidentul de la clubul Colectiv, fiind amintiţi de părintele paroh, îndemnându-i pe studenţi să se roage şi ei pentru sufletele lor dar şi pentru sănătatea celor care au fost victime.