Moment aniversar in viata bisericii noastre.

Viața parohiei Noiembrie 10, 2015

Sărbătoarea Sfinţilor Arhangheli Mihail şi Gavriil reprezintă pentru credincioşii parohiei noastre un moment important deoarece este şi hramul bisericii noastre. Astfel că în cel de-al 11 an de existenţă al parohiei noastre a fost săvârşit pentru prima dată hramul de sărbătoarea Sf. Arh. Mihail şi Gavriil în biserica cea nouă. Sâmbătă 7 noiembrie a fost săvărşită slujba Vecerniei unită cu Litia de către un sobor de preoţi şi diaconi. A doua zi au fost săvârșite Utrenia, Acatistului Sf. Arh. Mihail şi Gavriil şi Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie la finalul căreia a fost săvârşită o slujbă de pomenire a ctitorilor bisericii noastre şi a tinerilor de la clubul Colectiv din Bucureşti adormiţi întru nădejdea Învierii. Credincioşii prezenţi au primit din partea parohiei câte un mic dar.