Oaspeti de seama la Biserica noastra!

Viața parohiei Mai 29, 2015

In ziua de  joi 28 mai, noi studentii din Campusul studentesc ,,Tudor Vladimirescu" alaturi de parintele paroh Florin  Chirila, ne-am bucurat de vizita domnului Gabriel Oprea- Viceprim- ministru si Minstrul Afacerilor Interne dimpreuna cu alte oficialitati, printre  care parlamentari si politicieni ieseni. Vizita domnului ministru a reprezentat o mare bucurie pentru noi deoarece prin aceasta ne face sa ne simtim atrasi si totodata increzatori in oamenii care ne reprezinta in Parlament si in Guvern. Bucuria intalnirii, a fost impartasita si de oaspetele nostru deoarece pret de cateva minute si-a adus aminte si dansul de anii studentiei exprimandu-si astfel bucuria si mai ales aprecierile pentru efortul depus de parintele paroh in constructia Bisericii. Biserica fiind o institutie ce ii uneste pe oameni ea isi are locul foarte bine in acest campus, apropindu-i pe studenti de Dumnezeu si totodata unii cu altii. II multumim domnului Ministru Gabriel Oprea pentru vizita pe care a facut-o la Biserica parohiei noastre si pentru cuvintele frumoase de apreciere, admiratie si incurajare  pe care le-a adresat parintelui noastru paroh si noua tuturor celor prezenti, in continuarea lucrarilor de constructie si infrumusetare a bisericii noastre. Ca semn de multumire si recunoastinta parintele Florin Chirila a oferit din partea Parohiei o frumoasa Icoana a Maicii Domnului care sa-i ajute in perioada de suparare si sa-l intreasca in credinta in drumul spre mantuire. Rugam pe Bunul Dumnezeu sa-i ocroteasca pe oaspetii nostri daruindu-le: pace , sanatate si fericire.